Більшість людей знає, що таке карієс. Але чому він виникає і як з ним боротися? Причиною виникнення карієсу є кариесогенная ситуація на поверхні зуба. Виникає вона через накопичення зубного нальоту, який присутній в порожнині рота кожного. Він являє собою м'який, майже невидимий шар, що складається із залишків їжі і бактерій. Ці мікроорганізми виділяють кислоти і розчиняють мінеральні компоненти зубної емалі.

В одному грамі зубного нальоту міститься близько мільярда бактерій. Важливим є те, в якій місцевості людина проживає, якої якості і в якій кількості п'є воду. Зуби руйнуються набагато швидше, якщо в продуктах недостатньо кальцію, фосфору або вода містить мало фтору. Значну роль відіграє харчування людини. До карієсу призводить зловживання газованими напоями, солодощі і часті прийоми їжі (більше 5 разів на день). Карієсогенна ситуація виникає через порушення обмінних процесів в організмі людини, велика кількість рафінованих продуктів харчування, при вживанні яких губляться корисні компоненти (мікроелементи, вітаміни, солі).

Подрібнення і термічна обробка їжі не приносять ніякої користі і не зміцнюють зуби. Подрібнені шматочки їжі заповнюють простір між зубами, що призводить до появи мікроорганізмів, які руйнують зуби. Основним способом боротьби з карієсом є гігієна порожнини рота. Але недостатньо тільки чистити зуби щіткою і пастою. Необхідно користуватися зубною ниткою (флоссом), щоб очистити контактні поверхні зуба.

Радимо вам дотримуватися наступних рекомендацій, щоб знизити ризик виникнення карієсу:

  • не переривати десертом прийом їжі;
  • лимонади і соки пити через соломинку, щоб уникнути контакту цукру з емаллю зубів;
  • не їсти солодке між прийомами їжі і на ніч;
  • в кінці прийому їжі з'їсти яблуко, огірок, які очищають зубну емаль;
  • після солодкого прополоскати порожнину рота ополіскувачем, водою або настоєм несолодкого чаю.

Записатись на прийом до лікарів стоматологічної клініки "SORRISO" можна за номерами телефонів: +380(97)982-31-07;+380(98)587-43-61.